Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Jak jsme prožili rok 2009 v Řecké obci ?Prožili jsme jej určitě příjemně.Se skupinkou lidí,kteří jsou ochotni věnovat svůj volný čas nejen sobě,ale účastní se dění ve svém městě se opravdu dobře žije a pracuje.

Chceme jim za to moc poděkovat.

Co jsme vlastně celý rok dělali?

* První kulturní akcí byla jarní zábava v Bílém Potoku,určitě vydařená,s vystoupením tanečního souboru Kalliopi ze Šumperka.

* Následoval 1.máj,na kterém jsme přivítali soubor z Řecka ze Soluně,který přivezl náš bývalý občan Statis Sopranidis a jehož vystoupení mohla shlédnout javornická veřejnost na náměstí v Javorníku společně s vystoupením souboru Kalliopi ze Šumperka a poprvé i s vystoupením zakládajícího se souboru Evros Řecké obce Javorník.

*Javornické dny jsme strávili také společně při vystoupení na Dittersově zahradě a ve stánku s pohoštěním ,které připravili ochotní členové Řecké obce.

* Říjnovou zábavu jsme pořádali opět v Bílém Potoku i s vystoupením našeho nově založeného souboru , na které úspěšně vystoupil dospělý soubor a už samostastaně čtyři naši malí tanečníci Martin a Tomáš Bulgurisovi a Klárka a Rendík Kotasovi.A těm patří velká pochvala.Všechna vystoupení jme absolvovali ve vlastnoručně vytvořených krojích,které

se „snaží“ napodobit kroje originální.

*Malá účast na oslavách svátku Martina pořádané KD Javorník , které jsme zůčastnili se stánkem s pohoštěním.

Před koncem roku se nám podařilo získat dotaci z Olomouckého kraje a z Asociace Řeckých obcí v ČR a mohli jsme si pořídit nové originální kroje thrácké oblasti z Řecka.

Za tyto příspěvky Olomouckému kraji a Asociaci ŘO děkujeme.

Za příspěvek na činnost obce a zájem o naši činnost také děkujeme Městu Javorník.

A na nás je těď ještě více pracovat na nových tancích - a to nás baví.

*Silvestrovskou noc jsme pořádali v javornické hasičské zbrojnici,s několika hosty v příjemné náladě a tak, jak nás to všem líbí - při tanci .

A co v letošním roce?

Plán je bohatý :

19.2.2010 – vystoupení souboru na plese ve Velké Kraši

27.2.2010- vystoupení souboru na školním plese v Javorníku

2.4.2010- zábava s vystoupením souboru v Bílém Potoku

1.5.2010 - vystoupení souboru Jeseníku

29.5.2010- vystoupení na Javornických dnech

17.7.2010- vystoupení na Žulovských slavnostech

15.8.2010- vystoupení v Řecku v thrácké oblasti Evros

18.9.2010- vystoupení na ZG v Přelouči

9.10.2010- zábava s vystoupením souboru v Bílém Potoku

31.12.2010- oslava Silvestra

V letošním roce jsme přislíbili javornickému domovu pro seniory malá vystoupení při příležitostech oslavy Dne matek a dalších jiných oslavách .Doufáme,že naše dědečky a babičky potěšíme a vneseme do jejich života v domově trochu radosti.Už se na ně těšíme.

Těšíme se také na všechny ,kteří se rozhodnou navštívit naše akce a zábavy.Přijďte si zatancovat.A jestli to neumíte - nevadí. Rádi Vás to naučíme.

Za ŘO Javorník Dana a Alexander Papageorgiu
Jarní zábava v Bílém Potoku
1.máj 2009 Javorník
1.Javornické dny 2009
Podzimní zábava Bílý Potok 2009
Přelouč září 2010
Přijali jsme s radostí účast na charitativní akci pořádané v Přelouči 18.9.2010,kde vystoupí náš soubor Evros .Info o akci na stránkách :http://zahradni-galerie-2010.blogspot.com .

Děkujeme za pozvání
Vystoupení v Uherském Hradišti -červen 2010
Neplánovaná ,ale krásná akce :

Vystoupení v Uherském Hradišti při příležitosti ukončení činnosti krásného kina Hvězda před plánovanou rekonstrukcí.Toto slavnostní ukončení pan Mgr.Korvas pojal v řeckém stylu s promítáním filmu Řek Zorba a vystoupením našeho souboru.A také ochutnávkou řeckých jídel.Akce vydařená,perfektní atmosféra a výborní lidé příjemné zážitky.To vše jsme si z Uherského Hradiště přivezli.A Hlavné další kontakty na spolupráci,na kterou se těšíme i s p.Korvasem i s Baňou Babice . Kdo chce vědět více :WWW.bana.estranky.cz
Jak jsme prožili rok 2009?
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one